E-shop – Světelná technika

disco-shop

DISCO-SHOP.CZ je specializovaný obchod na světelnou a zvukovou techniku. V nabídce najdete reflektory, stroboskopy, lasery, světelné efekty, UV osvětlení, spoty a další osvětlovací techniku.

ZAROVKY-SHOP.CZ je nový eshop zaměřený na světelné zdroje. Prodej žárovek, zářivek, halogenových žárovek, LED pásků, LED žárovek, spotů, reflektorů, PAR, světelných kabelů a dalších světelných zdrojů.

O nás – Světelná technika.com

Provozujeme specializovaná obchod DISCO-SHOP.CZ světelné techniky pro osvětlení a nasvícení komerčních i domácích prostor. Zabáváme se dodávkami svítidel především v zábavním průmyslu. V nabídce párty osvětlení jsou reflektory, stroboskopy, lasery, světelné zdroje, žárovky, majáky, plazma efekty, světlené efekty a další komponenty osvětlení.

Světelné zábavní technice se věnujeme již řadu let. Nabízíme pouze ověřené kvalitní produkty od znýmých výrobců světelné techniky. Spolupracujeme též s řadou významných klubů, hudebníků a DJ. Kromě poradenství poskytuje záruční i pozáruční servis.

Rádi vám vytvoříme nabídku na základě vašich požadavků na osvětlení pro danou akci, nebo prostory. Neváhejte nás proto kontaktovat.

Praktický slovníček pojmů z oblasti osvětlení najdete pod odkazem: slovníček světelné techniky.

Reflektory

Reflektor zůstává stále asi tím nejznámějším a nejrozšířenějším zařízením v rámci veškeré světelné techniky. Bezesporu je tomu tak i díky univerzálnosti jeho použití – reflektory zkrátka slouží ke směrovému osvětlení jakéhokoli prostoru.

Za samotným světelným zdrojem bývá v reflektoru umístěno duté zrcadlo, nejčastěji ve tvaru paraboly. Dále je reflektor tvořen krycím sklem a často i ochrannou mřížkou.

Reflektory tedy najdou uplatnění prakticky ve všech oborech lidské činnosti. Zábavní průmysl pak využívá reflektorů určených například k osvětlování divadelních či jiných jevišť nebo televizních studií. Reflektory mohou ale vytvářet také párty osvětlení a celou řadu nejrůznějších efektů na diskotékách a v hudebních či tanečních klubech. Do této skupiny patří například i speciální „oslepující“ reflektory, takzvané blindery. Obyčejné reflektory je také možné upravovat za pomoci nejrůznějších druhů příslušenství, například barevnými filtry anebo rozličnými rámečky.

K cenově nejdostupnějším modelům, které dokáží naprosto dostatečně osvětlit prostory klubů, diskoték a dalších zařízení, patří stále velmi oblíbené PAR reflektory. Z PAR reflektorů bez problému seženete jak zařízení závěsná, tak i podlahové modely, které lze bohatě využít například právě na jevištích divadel anebo během jiných představení. Většina PAR reflektorů sama o sobě vyzařuje barevně neutrální světlo, které lze přeměnit v barevné za použití barevného filtru, sklíčka umisťovaného před zdroj reflektoru.

Další generací PAR reflektorů je pak jejich vylepšená úspornější verze, LED PAR reflektory. Ty využívají veškerých výhod LED diod a utvářejí tak zařízení ještě lepších vlastností než samotný PAR reflektor. Mnohé z modelů LED reflektorů jsou navíc vybaveny i mikrofonem, který dokáže zajistit ovládání reflektoru hudbou.

Existují rovněž speciální UV reflektory vyzařující černé UV světlo. Tyto reflektory se doporučuje kombinovat s UV aktivními pdekoračnímu prvky, jsko jsou umělé rostliny, trubice, provazy, nebo pro nasvícení malby UV barvou.

Comments are closed.